Nafta opět levnější než benzin?

Po více než roce dražšího provozu diesel vozů se začíná karta pomalu obracet. Světová krize tlačí dolů ceny nafty, přitom stále ještě cenově výhodnější benzin zdražuje. Recese ekonomik a obrovský pokles poptávky po diesel dopravě tak oproti všem dřívějším předpokladům může v dohledné době smazat měsíce trvající cenovou výhodu benzinových motorů.

Benzin bude zdražovat V nejbližších dnech bude přitom benzin dál zdražovat - roste jeho cena na rotterdamské burze a to se podle českých velkoobchodních cen projeví u našich pump v následujícím týdnu zdražením zhruba o 30 haléřů. "Výrazným tlakem na růst ceny působí i oslabující koruna. Dolarová cena nafty v Rotterdamu ale na rozdíl od benzinu v uplynulém týdnu nevzrostla. Diesel by tedy v dalších dnech u našich pump zdražit neměl, možná i zlevní. A benzin se tedy k ceně nafty dál přiblíží," soudí analytik společnosti Colosseum Petr Čermák.

Světové ceny ropy počátkem minulého týdne mírně oživily a americká ropa se po prvním poklesu pod 40 dolarů za tři týdny stabilizovala nad touto úrovní. K růstu cen přispělo zejména omezení produkce ropného kartelu OPEC. Ke konci minulého týdne se však ceny dostaly opět pod 40 dolarů. Jedním z hlavních důvodů k poklesu cen ropy byla zpráva, že americká ekonomika v lednu podle předběžných údajů ztratila asi 598.000 pracovních příležitostí, což je největší úbytek za 34 let.

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.