Zeptejte se nás

Položit otázku

#3190 Motorová nafta-zimní provoz.

Dobrý den, rád bych se zeptal na možnosti vaší motorové nafty. Dříve byla motorová nafta letní, přechodová a zimní. U vás máte naftu DIESEL PRO B7 mírné klima a DIESEL PRO PLUS B7 arktické klima. Prosím upřesnit teploty, do kterých bude vůz fungovat na 100%. Dále bych se chtěl zeptat, kolega jezdí celoročně na naftu DIESEL PRO PLUS. Myslíte, že je to dobrá varianta? Pro u přesnění mám vůz Citroën Berlingo1.5 BlueHDi 130k S&S MAN6, AdBlue, EURO 6. Přeji hezký den, s pozdravem Michal

reagovat


#3191 Re: Motorová nafta-zimní provoz.

Dobrý den, rozdělení motorové nafty zůstává. DieselPro je rozdělena na typy: letní (1. 5.-30. 9.), přechodová (duben a říjen), zimní (1. 11.-31. 3.). Podíl biosložky je 7 %. V zimních měsících musí splňovat ČSN EN normu stanovující filtrovatelnost min. -20 °C. Důležitá je však také hodnota vylučování parafinu, která u tohoto typu MN dosahuje hodnoty cca -8 °C. Při této teplotě dochází k tvorbě parafinových krystalických struktur. V tomto případě záleží na stavu palivového filtru, neboť při zanedbání předsezónní údržby (výměny) může docházet k jeho zanesení i při teplotách vyšších než deklarovaných -20 °C ( např. -15 °C). Zákazník má v takovém případě pocit, že natankoval nekvalitní produkt. DieselPro Plus je motorová nafta tř.2 (tzv. arktická nafta). Filtrovatelnost je cca -40 °C a teplota vylučování parafinu min. -22 °C. podstatná je také informace, že tento typ motorové nafty neobsahuje biosložku. Prodáváme ji celoročně jako naší prémiovou naftu. Nejenže její užitnost ještě zlepšujeme dodatečnou aditivací , ale už samotná absence biosložky výrazně snižuje zatížení palivové soustavy a zvyšuje funkční vlastnosti MN. I přes vyšší prodejní cenu ji doporučujeme, neboť jsme přesvědčeni, že jejím tankováním zákazník zvyšuje životnost motoru, filtrů, trysek,….

#3186 Aditiva

Zdravím , dostal jsem od známého zimní aditiva vif do nafty a chci se zeptat, jestli tím můžu aditivovat vaší naftu diesel pro plus bez biosložky, i když už je s aditivy . Děkuji za odpověď .

reagovat


#3188 Re: Aditiva

Dobrý den, do produktu DieselPro Plus bychom již aditiva nepřidávali. Z letité praxe víme, že přidáním dalších aditiv může paradoxně dojít ke zhoršení užitných vlastností. Filtrovatelnost je -42 °C, takže nepotřebujete snižovat ani bod tuhnutí. Doporučujeme tedy toto aditivum vozit v autě pro případ, že budete muset natankovat na ČS, kde MN neaditivují .

#3185 LPG-zima

Dobrý den,jak to aktuálne máte s prodejem LPG? Už máte zímní smes?

reagovat


#3187 Re: LPG-zima

Dobrý den, listopad byl měsícem, kdy se prodávala přechodová směs. Na konci listopadu už na všech ČS prodává LPG splňující zimní normu.

#3183 Životnost nafty

Dobrý den, zajímalo by mě jak dlouho vydrží vaše nafta, tak aby se dala spotřebovat v turbodieselu

reagovat


#3184 Re: Životnost nafty

Dobrý den, motorová nafta, kterou prodáváme pod obchodním názvem Diesel Pro obsahuje ze zákona 7 % biosložky, má expirační dobu (dobu spotřeby) 6 měsíců. Pokud byste do svého vozu tankoval naši prémiovou naftu, kterou prodáváme pod obchodním názvem Diesel Pro Plus, jež neobsahuje biosložku tak u té se dostáváme na expiraci 2 roky.

#3181 Diesel Pro Plus

Dobrý večer.Jaké má cetanové číslo Diesel Pro Plus? Děkuji Šuda

reagovat


#3182 Re: Diesel Pro Plus

Dobrý den, prémiová nafta Diesel Pro Plus má cetanové číslo 53-55.

#3177 Diesel pro plus

Dobrý den , chtěl bych se zeptat jaká aditiva používáte do prémiové nafty Děkuji.

reagovat


#3179 Re: Diesel pro plus

Dobrý den, do prémiové nafty DiselPro Plus používáme aditiva americké společnosti Bishops Original.

#3176 ethanol e85

Dobrý den,mate na nějake stanici Ethanol e85?

reagovat


#3178 Re: ethanol e85

Dobrý den, ETHANOL E85 můžete zakoupit na čerpacích stanicích: Býšť, Česká Lípa - Liberecká ulice, Dvůr Králové nad Labem, Hostinné, Kolešov, Liberec - Kunratická ulice, Mladá Boleslav, Nový Bydžov, Opatovice nad Labem, Praha - Hostivař, Stráž pod Ralskem, Uhlířské Janovice, Velké Poříčí nad Metují, Vlašim, Vrbčany a Žatec.

#3174 Nafta bez biosložky

Dobrý den, kde lze natankovat naftu bez bioložky? Děkuji

reagovat


#3175 Re: Nafta bez biosložky

Dobrý den, ano na našich čerpacích stanicích můžete natankovat naftu bez biosložky, a to Diesel Pro Plus.

#3168 AdBlue

Dobrý den, chci se zeptat jestli AdBlue pro osobní auta, které nabízíte u stojanu splňuje normu ISO 22241 a je možné ho použít do vozu Citroen s motorem 1,5 BlueHDI 130k. Děkuji za odpověď Zdenek Š.

reagovat


#3172 Re: AdBlue

Dobrý den, ano je to možné, AdBlue normu splňuje.

#3166 Stravenky

Dobrý den, je možné na vašich čerpacích stanicích platit stravenkami? Předem děkuji za odpověď.

reagovat


#3171 Re: Stravenky

Dobrý den, na našich čerpacích stanicích bohužel není možné platit stravenkami.

#3163 Ethanol jizni Cechy dostupnost

Dobry den, Je mozne vubec v jiznich Cechach sehnat ethanol? Vzdy jsme ho brali v CB ve Vrate a tam nam bylo receno, ze neni a nebude. ???? Diky

reagovat


#3164 Re: Ethanol jizni Cechy dostupnost

Dobrý den, v Českých Budějovicích se Ethanol už prodávat nebude a na jiných čerpacích stanicích v jižních Čechách není teď momentálně bohužel v nabídce.

#3161 Ethanol 85 - dostupnost

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, na kterých čerpacích stanicích je dostupný Ethanol. Konkrétně by mě zajímala Praha a Mladá Boleslav. Posledně jsem si udělal výlet přes 4 vaše čerpací stanice cestou z Prahy do Boleslavi a až na poslední jsem měl to štěstí. Mockrát děkuji

reagovat


#3162 Re: Ethanol 85 - dostupnost

Dobrý den, Ethanol 85 je dostupný na čerpacích stanicích v Mladé Boleslavi, v Mnichově Hradišti a v Liberci na Kunratické. Adresy čerpacích stanic najdete na https://km-prona.cz/cerpaci-stanice/seznam-stanic.

#3159 Otevírací doba

Kdy bude opět otevřena čerpací stanice v Peci pod Sněžkou ?

reagovat


#3160 Re: Otevírací doba

Dobrý den, čerpací stanice v Peci pod Sněžkou bude znovu otevřena 15. 7. 2020.

#3157 Práce řidiče

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli nepotřebujete řidiče/ku cisterny, který/a by Vám zásoboval/a Vaše prodejny pohonných hmot.Jsem z Liberce. Děkuji Vám moc za Vaši odpověď. S pozdravem Donnerova

reagovat


#3158 Re: Práce řidiče

Dobrý den, děkujeme za zájem, předám Váš kontakt vedení.

#3155 Paysafe

Dobijite paysefecard

reagovat


#3156 Re: Paysafe

Dobrý den, ano Paysafecard na našich čerpacích stanicích dobíjíme.

#3152 Obsluha

Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat pánovi z KM Prona Bezno. V týdnu jsem jela okolo a všimla jsem si, že mi nesviti žárovka na vozidle a pán byl velice milý a nabídl se mi žárovku ihned vyměnit . Jsem ráda že jsou v dnešní době takový lidé, ochotní a milý.

reagovat


#3154 Re: Obsluha

Dobrý den, to nás těší, že jste byla s obsluhou ČS spokojená. Děkujeme

#3150 závoz AdBlue

Provádíte závoz AdBlue pro firmy? Závoz a stáčení 1x za 2 měsíce cca 1000l do vlastní nádrže, místo Praha-Malešice

reagovat


#3153 Re: závoz AdBlue

Dobrý den, AdBlue nezavážíme. I nám jej zaváží externí firma.

#3146 PaySaferCard

Dobrý den, prodaváte v Jaroměřících nad Rokytnou toto PaySafeCard

reagovat


#3149 Re: PaySaferCard

Dobrý den, ano. PaySafeCard se na ČS v Jaroměřicích prodává přes terminál Sazky.

#3144 Akceptace DFC karet - ČS Dušejov

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na akceptaci tankovací slevové karty DFC, konkrétně na Vaší ČS Dušejov. Již několikrát jsem se pokusil tuto kartu uplatnit na této ČS. Ovšem vždy neúspěšně. Poprvé o ní obsluha vůbec nevěděla a nevěděla co si s ní má počít. Při druhé návštěvě mi bylo oznámeno, že kartu ještě neakceptují. Poslední návštěvu dnes (10.04.) jsem dostal stejnou odpověď. Na stránkách uvádíte, že DFC karty akceptujete na všech ČS. Předem děkuji za Vaši odpověď.

reagovat


#3148 Re: Akceptace DFC karet - ČS Dušejov

Dobrý den, platební karty DFC akceptuje skutečně na všech ČS (na ČS Dušejov však nelze v tuto chvíli akceptovat DFC bonus card). V případě této ČS se jednalo tedy o selhání obsluhy. Již jsme přijali nápravná opatření, aby se podobná situace již neopakovala. Za vzniknuvší problémy se omlouváme.

#3143 BA98

Dobrý den, obsahuje benzín BA98 biosložku, nebo je biosložka nahrazena ETBE? Pokud ano v jakém množství %?

reagovat


#3147 Re: BA98

Dobrý den, BA98 Superplus obsahuje ETBE v množství cca 13 - 14% (dle zákona o PHM).

#3141 ztráta karty

JAK MOHU ZNOVU ZÍSKAT KARTU NA SVÉ JMÉNO

reagovat


#3142 Re: ztráta karty

Dobrý den, novou kartu můžete zakoupit na kterékoliv čerpací stanici nebo si ji registrovat do svého telefonu v mobilní aplikaci Moje KM-PRONA, pokud Váš telefon podporuje NFC.

#3139 Otevírací doba

Jakou otevírací dobu má vaše ČS Čkyně ? Děkuji

reagovat


#3140 Re: Otevírací doba

Dobrý den, ČS ve Čkyni má otevřeno nonstop.

#3136 změna pin

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak si mohu na klientské kartě změnit pin. Děkuji

reagovat


#3138 Re: změna pin

Dobrý den, určitě máte přístup na stránky https://www.tankovanipodkontrolou.cz/. Po zadání přihlašovacích údajů se v sekci Karty dá s kartama pracovat. Pokud neznáte heslo, dole pod tlačítkem "přihlásit" je "zapomenuté heslo" a tam po zadání e-mailu proběhne žádost o změnu hesla. Děkuji

#3131 Katalizator

Do hyundai i30 jsem natankoval 98 natural.auto na to jezdi lip.Nemuze mi to ale znicit katalizator nebo podpalit ventili?treba vetši vyhrevnosti spalin?

reagovat


#3132 Re: Katalizator

Dobrý den, tvz. oktanový nárok motoru, tedy doporučené palivo pro daný typ motoru stanovuje výrobce motoru. Tento údaj naleznete v příručce vozidla. Pokud použijete "lepší" benzín, než předepisuje výrobce motoru, motoru určitě neublížíte.

#3129 Aditiva do super 98

Hezký den, včera jsem do Baworáku natankoval vaší 98 a musím říct že takhle hezky se motor ještě nechoval a to jiz nejakou dobu tankuji ty nejdražší paliva od Mol,Shell nebo Benzina. Ale nikdy jsem nedosáhl takové dynamiky a spotřeby jako s vaším palivem. A nebyl to malý rozdíl. Muj dotaz spočívá v tom, zda má cenu používat na váš premiový benzin aditiva Vif pro benzinová auta. Mohu se zeptat v jakem poměru máte benzin s aditivem ? Jiné pumpy to mají 3ml/L. Nerad bych to přehnal, běžně dávám do každé nádrže Cca 80-100ml vifu. Moc vám děkuji

reagovat


#3130 Re: Aditiva do super 98

Dobrý den, předem děkujeme za Váš postřeh. Naše společnost používá k aditivaci výrobky společnosti Bishops Original. V případě BA98 je to Cetane Booster. Ředění je v poměru 2ml/1lt paliva. Dle našeho názoru není zapotřebí další aditivace, ale je to na zvážení každého zákazníka. Dodatečnou aditivací mohou být některé vlastnosti původního aditiva potlačeny, jiné zase znásobeny. Záleží na složení „druhé“ aditivace.

#3127 Diesel ProPlus

Dobrý den, kdysi dříve jste odpovídali na dotaz, že motorová nafta Diesel ProPlus může na některých čerpacích stanicích obsahovat biosložku z důvodu logistiky. Jak je to na nedávno otevřené čerpací stanici v Jaroměřiciích nad Rokytnou? Děkuji za odpověď

reagovat


#3128 Re: Diesel ProPlus

Dobrý den, DieselPro Plus je bez biosložky. Odpověď na dotaz, který zde uvádíte, se týkala pouze přechodné doby (cca 2 měsíce), kdy došlo k výpadku výdeje produktu na terminálu společnosti Čepro ve Střelici a z toho důvodu jsme museli tento produkt brát u jiné společnosti, u které jsme však neměli zaručeno, že bez biosložky pokryjí 100% závozů. Nyní už je situace stabilizována a DieselPro Plus je na všech našich čerpacích stanicích bez přidané biosložky a navíc (v zimních měsících) s garancí filtrovatelnosti až -38°C.

#3125 Aditivum

Syn nalel aditivum do nádržky Ad Blue . Co autu hrozi a jak mam postu9 ?

reagovat


#3126 Re: Aditivum

Dobrý den, v tomto případě doporučujeme kontaktovat výrobce automobilu nebo se obrátit na autoservis. Nevíme, v jakém množství bylo aditivum s AdBlue smícháno, ani typ vozidla.

#3116 Síť čerpacích stanic

Dobrý den, v roce 2015 jsem se dotazoval, zda plánujete rozšíření čerpacích stanic na západ a jihozápad od Prahy (západní okraj Prahy, Beroun, Rokycany, Plzeň, Kladno, dálnice D5 atp.), kde nemáte zastoupení. Od té doby se nic nezměnilo. Plánujete v dohledné době něco nebo budu stále jezdit ke konkurenci?

reagovat


#3124 Re: Síť čerpacích stanic

Dobrý den, západ od Prahy je pro naše akviziční snahy bohužel stále zakletý. Mrzí nás, že budete muset nadále jezdit ke konkurenci.

#3117 paysafecard

Dobrý den, dá se u vás koupit paysafecard? děkuji

reagovat


#3123 Re: paysafecard

Dobrý den, paysafecard na ČS KM-PRONA neprodáváme.

#3121 AdBlue

Dobrý den, je na čerpací stanici v Chodově u Karlových Varů možné čerpat AdBlue do osobních vozidel? Děkuji.

reagovat


#3122 Re: AdBlue

Dobrý den, na čerpací stanici v Chodově u Sokolova můžete tankovat AdBlue i do osobního automobilu.

#3118 E85

Dobrý den, máte E85 na všech vašich benzínkách? Máme US auta na Vysočině a je tady problém E85 sehnat, jelikož všechny benzínky s jejich distribucí zkončili. :Ď

reagovat


#3120 Re: E85

Dobrý den, Ethanol E85 prodáváme na vybraných čerpacích stanicích. Konkrétně na kterých se můžete podívat zde https://km-prona.cz/cerpaci-stanice/seznam-stanic.

#3113 Benzín BA 95

Dobrý den, v jedné odpovědi uvádíte, že BA 95 dodatečně neaditivujete. Znamená to, že BA 95 prodáváte neaditivovaný?Mám obavy, že by mohl časem poškodit(zakarbonovat)zejména turbodmychadlo.Mám Toyotu CH-R s motorem 1200ccm turbo. Výrobce důrazně doporučuje používat jen aditivovaný benzín.Děkuji! VK Liberec

reagovat


#3114 Re: Benzín BA 95

Dobrý den, BA95 Super skutečně neaditivujeme. I přesto jsme se v nezávislém testu, který provedli redaktoři České televize v pořadu Černé ovce, umístili na 1.místě. Porazili jsme i nadnárodní společnosti, které se v reklamách chlubí aditivovanými PHM. Aditivujeme však BA98 SuperPlus, který prodáváme pod obchodním názvem BA98 Octane Booster. Přidáváme aditiva společnosti Bishops Original, která zlepšují jízdní vlastnosti (mazivost, spalování, kouřivost, pěnivost) a zvyšují oktanové číslo.

#3111 AdBlue

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat na AdBlue u tankovacích stojanů. V Mnichově Hradišti je AdBloe pouze u stojanů pro kamiony. Je toto AdBlue vhodné pro osobní vozy?? Děkuji s pozdravem Michal

reagovat


#3112 Re: AdBlue

Dobrý den, v Mnichově Hradišti je AdBlue v sektoru TIR pouze z toho důvodu, že v době, kdy se AdBlue zavádělo bylo určeno převážně pro nákladní vozy. Postupnou regulací emisí se s jeho použitím přešlo také na osobní vozy. Zvažujeme tak i výdej AdBlue v sektoru osobních vozů. Než se tak stane, musí se tak zákazník s osobním vozem „vydat“ do sektoru TIR. AdBlue se kvalitně ani co do určení nedělí na žádné kategorie.

#3109 Diesel Pro Plus

U nafty Diesel Pro Plus uvádíte filtrovatelnost od -36°C do -40°C. To platí stále, nebo pouze v zimním období?

reagovat


#3110 Re: Diesel Pro Plus

Dobrý den, prémiová motorová nafta DieselPro Plus je vyrobena na bázi arktické nafty. Udávaná filtrovatelnost je tedy po celý rok. Dodatečnou aditivací ještě zlepšujeme hodnoty viskozity a zvyšujeme cetanové číslo.

#3107 Karta na slevu

Dobry den,kdysi jsem dostal na Vasi cer.stanici kartu na slevu phm pri platbe v hotovosti,plati tato karta stale?Dekuji M.Janousek.

reagovat


#3108 Re: Karta na slevu

Dobrý den, pokud se jedná o BONUS kartu, můžete si ji na kterékoliv naší čerpací stanici vyměnit za kartu novou a čerpat slevu na pohonné hmoty.

#3100 Bonus karta

Dobrý den, chtěl jsem se optat zda mohu na jeden účet mít více Bonus karet a případně co mám udělat pro získání další Bonus karty. Děkuji za odpověď

reagovat


#3101 Re: Bonus karta

Dobrý den, pro jeden účet můžete mít více BONUS karet, ale musíte je mít registrované pod stejným e-mailem. A další karty získáte na kterékoliv čerpací stanici sítě KM - PRONA.

#3098 prodej PB ( výměna láhve)

Prodáváte u čerpací stanice Býšť ( královéhradecký kraj ) PB v 10 kg lahvích výměnou prázdná - plná lahev.

reagovat


#3099 Re: prodej PB ( výměna láhve)

Dobrý den, ano na čerpací stanici Býšť prodáváme PB lahve 10 kg výměnou za prázdné.

#3094 Mazivost Diesel PRO Plus

Zajímá mne, jaká je mazivost nafty Diesel PRO Plus. Dnes se výrábějí pouze nízkosirné nafty s nízkou mazivostí a víceméně se počítá s použití FAME biosložky, která tento deficit vynahradí. Používáte Bishops aditiva, která ale v dnešní době stejně jako většina jiných jistě upravila recepturu spíše na kombinaci nízkosirná nafta s FAME nebo nafta se standardním obsahem síry a bez FAME pro trhy, které ještě nemají tuto povinnost. Znáte hodnotu mazivosti pro Váš finální produkt?

reagovat


#3096 Re: Mazivost Diesel PRO Plus

Dobrý den, hodnota mazivosti pro produkt Diesel Pro Plus je 200-220 µm.

#3095 Aditivace Diesel PRO

Je nějaký rozdíl mezi Diesel PRO a Diesel PRO PLUS kromě obsahu biosložky? Jaké je zde použito aditivum a v jakém poměru na litr PHM?

reagovat


#3097 Re: Aditivace Diesel PRO

Dobrý den, rozdíl mezi Diesel Pro a Diesel Pro Plus je v následujících hodnotách: Diesel Pro má cetanové číslo 51-53, mazivost 250-300 µm a filtrovatelnost od -22°C do -26°C. Prémiová nafta Diesel Pro Plus má cetanové číslo 53-55, mazivost 200-220 µm a filtrovatelnost od -36°C do -40°C. Cetanové číslo a mazivost zvyšujeme přidanými aditivy. Aditivum Bishops přidáváme do Diesel Pro Plus při stáčení a to v poměru 1 : 2.000. Dle konzultace s odborníky z SGS jsme byli ujištěni, že i při tomto postupu dochází ke 100% promíchání všech složek.

#3092 dálniční známka

Prodávají všechny Vaše stanice měsíční dálniční známku?

reagovat


#3093 Re: dálniční známka

Dobrý den, dálniční známky patří mezi tzv. suché zboží a záleží na konkrétní čerpací stanici, zda je v sortimentu nabízí. Pokud ano, mohou být zrovna vyprodané. Můžete se ale informovat na konkrétní stanici.

#3088 Další slevy na Bonus kartu

Jaká je výše dalších slev na Bonus kartu (velikonoční, vánoční, svátek) a přičítá se k základní slevě?

reagovat


#3090 Re: Další slevy na Bonus kartu

Dobrý den, výše těchto slev je 1 Kč na 1 litr pohonných hmot a nesčítá se s ostatními slevami.

#3089 pochvala

Dobrý den, velice bych zde chtěl vyjádřit svoji spokojenost s čerpací stanincí KM Prona v Chodově u Karlových Varů. Zvláště mě těší vysoká kvalita plaiva, a proto zde tankuji pořád , a nejvíce mě těší krásná a přátelská obsluha čerpací stanice, a to především paní Martina, která je velice ochotná, vstřícná a ráda pomůže s výběrem. A proto již 2 roky tankuji právě u této čerpací stanice a nikde jinde. Mnohokrát děkuji za kvalitní palivo, služby a velice příjemnou obsluhu.

reagovat


#3091 Re: pochvala

Dobrý den, jsme rádi, že jste s nabídkou našich služeb spokojený a děkujeme za milou zpětnou vazbu.

#3086 E85

Dobrý den, kdy budete v Teplicích otevírat čs KM Prona? A budete zde prodávat i E85?

reagovat


#3087 Re: E85

Dobrý den, v Teplicích zatím ČS otevírat nebudeme.

#3081 Natural 98 OCTANE BOOSTER

Dobrý den, zajimalo by mne, zda Natural 98 Octane Booster obsahuje biosložku, nebo nikoliv. Předem děkuji.

reagovat


#3082 Re: Natural 98 OCTANE BOOSTER

Dobrý den, produkt Natural 98 Octane Booster čistou biosložku (ethanol) neobsahuje. Tento benzin obsahuje ETBE (ethylterc.butylether), který se sice z ethanolu vyrábí, ale na rozdíl od něj eliminuje jeho negativní účinky, které se projevují zejména při delším skladování. Hlavní předností ETBE je především to, že výrazně zvyšuje oktanové číslo.

#3075 Tankovací karta "KN PRONA"

Dobrý den, před nějakým časem jste se "sloučili" s firnou RobinOil, ve firmě používáme vaše Tankovací karta "KN PRONA", Zajímalo by mě zda po sloučení je možné tyto karty užívat na jejich čerpacích stanicí. Pokud "Ano" šlo by tyto stanice přidat do vaší webové interaktivní "mapy čerpacích stanic"? Děkuji za odpověď

reagovat


#3076 Re: Tankovací karta "KN PRONA"

Dobrý den, i když bychom velice rádi rozšířili síť čerpacích stanic naší společnosti o nové ( k 1. 4. 2019 – 41 ), tak v tomto případě musím konstatovat, že se jedná o mylnou informaci. Se společností RobinOil jsme se nesloučili a ani s ní nemáme uzavřenou smlouvu o vzájemné akceptaci klientských nebo bonusových karet.

#3073 Bishops aditivum poměr

Dobrý den, zajímá mě, v jakém poměru přidáváte aditivum Bishops do DIESEL PRO PLUS. Chápu, že při stáčení nafty to nejde odměřit na 100%, ale zda-li je to třeba 1:1000 nebo 1:6000?

reagovat


#3074 Re: Bishops aditivum poměr

Dobrý den, aditivum Bishops přidáváme do DieselPro Plus při stáčení a to v poměru 1 : 2.000. Dle konzultace s odborníky z SGS jsme byli ujištěni, že i při tomto postupu dochází ke 100% promíchání všech složek.

#3071 B7

Dobrý den chci se zeptat je nafta B7 obycejna nafta bez bislozky?dekuji

reagovat


#3072 Re: B7

Dobrý den, B7 je evropské označení pro motorovou naftu a značí podíl biosložky, který může být podle současné legislativy 0% – 7%, tzn. že i naše prémiová motorová nafta DieselProPlus, byť je bez biosložky, musí nést označení B7.

#3068 Evidence tržeb - EET

Dobrý den, můžete mi prosím sdělit, zda při platbě za PHM jste povinni uvádět na paragonu kód FIK nebo BKP?

reagovat


#3069 Re: Evidence tržeb - EET

Dobrý den, při platbě za PHM nejsme povinni uvádět kód FIK, protože zpracováváme tržby ve zjednodušeném režimu (§23 ZoET).

#3064 DieselPro

Dobrý den, můžete prosím zveřejnit, jakých hodnot cetanového čísla, filtrovatelnosti a mazivosti dosahuje palivo DieselPro? Děkuji.

reagovat


#3065 Re: DieselPro

Dobrý den, Diesel Pro má cetanové číslo 51-53, mazivost 250-300 µm a filtrovatelnost od -22°C do -26°C. Prémiová nafta Diesel Pro Plus má cetanové číslo 53-55, mazivost 200-220 µm a filtrovatelnost od -36°C do -40°C. Cetanové číslo a mazivost zvyšujeme přidanými aditivy.

#3062 mazivost nafty Diesel pro Plus

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně vaší prémiové nafty. V prospektech je uvedeno, že je bez biosložek a doaditivovaná. Je možno zveřejnit jakých hodnot dosahuje mazivost takto vámi aditivované nafty? Případně jestli je prokázána nějaká nesnášenlivost mezi aditivy, když bych například tuto naftu ješte doaditivoval Vifem? Děkuji.

reagovat


#3063 Re: mazivost nafty Diesel pro Plus

Dobrý den, prémiová plně aditivovaná motorová nafta, která se v naší síti prodává pod obchodním názvem DieselPro Plus je skutečně bez biosložky. Cetanové číslo je 53-55, filtrovatelnost -40°C a mazivost 200-220 µm. Dle vyjádření odborníků ze společnosti SGS je naše aditivace naprosto dostačující a jakákoliv další aditivace je pouze vytahováním peněz z kapes zákazníků. Dokonce může dojít i k opačnému efektu. Vyšší obsah aditiv než doporučený může na kvalitativní vlastnosti nafty působit dokonce kontraproduktivně.

#3060 Nafta

Zdravim napisete mi prosim jake cetanove cislo ma vase premiova nafta?dekuji

reagovat


#3061 Re: Nafta

Dobrý den, naše prémiová nafta Diesel Pro Plus má o něco vyšší cetanové číslo než klasická motorová nafta (54-55 cetanů).

#3048 kvalita nafty

A prosím proč je na stojanu s tou lepší naftou uvedeno B7? To přece znamená 7% podíl řepkového oleje v naftě, ale v produktech máte uvedeno že je nafta bez řepky.Tak jak to doopravdy je prosím?Děkuju

reagovat


#3053 Re: kvalita nafty

Dobrý den, prémiová motorová nafta pod označením DieselPro Plus biosložku neobsahuje. Její předností je to, že má absenci biosložky.

#3049 LTO

Prodáváte ještě LTO. Neznáte v okolí prodejce LTO.

reagovat


#3051 Re: LTO

Dobrý den, LTO prodává oddělení velkoobchodu. Kontakty na jednotlivé zástupce naleznete na https://www.km-prona.cz/o-spolecnosti/kontakty - Obchodní oddělení.

#3046 kvalita nafty

Dobrý den,měl bych otázku.Kolik procent řepkového oleje obsahují Vaše motorové nafty.Mám vozidlo do kterého se nesmí tankovat nafta s řepkovým olejem,a nerad bych si auto zničil.Děkuju

reagovat


#3047 Re: kvalita nafty

Dobrý den, standardní motorová nafta obsahuje ze zákona 7% biosložky. V našem případě se jedná o motorovou naftu, kterou prodáváme pod obchodním názvem DieselPro. Pro zlepšení jízdních vlastností a eliminaci negativních účinků biosložky ji dodatečně aditivujeme. Dále prodáváme prémiovou motorovou naftu pod označením DieselPro Plus, která biosložku neobsahuje. Její předností však není pouze absence biosložky, ale díky přidaným aditivům také zlepšení jízdních vlastností a v zimních měsících řidiči ocení především posun bodu filtrovatelnosti až do hodnoty -32°C (laboratorní měření dosahují hodnot i -40°C).

#3043 Aplikace

Na telefon Redmi Note 5A nelze stahnout Vaše aplikace přes Android Google Play tak ani přes QR kód, Hlášení, že "Zařízení není kompatibilní s touto verzí. Nemáte možnost zadat jinou verzi, která by s telefonama komunikovala? Je zajímavé, že v notebooku vše funguje a v mob. telefonu nikoliv. děkuji za odpověď Přeji krásný den

reagovat


#3044 Re: Aplikace

Dobrý den, tento typ telefonu bohužel nepodporuje NFC - https://xiaomistore.cz/obchod/xiaomi-redmi-note-5a-global/. Připravujeme novou verzi aplikace, která bude podporovat komunikaci pomocí QR kódu. Nebude tedy vyžadovat podporu NFC. Nová verze aplikace bude dostupná v prosinci.

#3057 Re: Aplikace

v odpovědi 3044 je uvedeno, že aplikace bude v provozu v prosinci, je pomalu konec ledna a nic se neděje.

#3059 Re: Aplikace

Dobrý den, nová verze aplikace, která bude umožňovat párování karet bude dostupná do konce ledna. Načítání karty pomocí QR kódu budete moci používat od února. Omlouváme se za způsobené komplikace.

#3066 Re: Aplikace

#3059 -> konec unora stale nic :(

#3067 Re: Aplikace

Dobrý den, nová verze aplikace, která bude umožňovat načítání karet pomocí QR kódu, bude dostupná od 1. 3. 2019 na Google Play.

#3038 ceny pohoných hmot

Dobrý den.Proč u nabídky PHM nejsou uvedeny ceny. V době počítaču je přece změna otázkou pár minut.

reagovat


#3040 Re: ceny pohoných hmot

Dobrý den, s cenami jsou seznámeni naši bezhotovostní a bonusoví zákazníci, kterým je po zaregistrování umožněn zabezpečený přístup do firemní aplikace „Tankování pod kontrolou“.

#3024 Aplikace do mobilu

Dobrý den, při instalování mobilní aplikace na Google Play mi to hlásí, že zařízení není kompatibilní, což mě překvapilo. Mám Xiaomi Redmi 4X) se kterým nemám u jiných aplikací žádný problém. Poradíte? Děkuji.

reagovat


#3039 Re: Aplikace do mobilu

Dobrý den, podle parametrů uvedených na https://www.mi.com/my/redmi4x/specs/ telefon není vybaven NFC technologií, která je potřeba k provozu. Bonus karta se prostřednictvím NFC přenese na platební terminál.

#3015 pronájem

Dobrý den, pronajímáte nějakou ČS v současné době a kde ?

reagovat


#3032 Re: pronájem

Dobrý den, v současné době nenabízíme žádnou čerpací stanici do pronájmu.

#3008 Bionafta B100

Dobrý den, prodává se ještě někde nafta B100? Děkuji Petr

reagovat


#3037 Re: Bionafta B100

Dobrý den, B100 se jistě ještě někde prodává, ale po zrušení státní podpory je její nákupní cena o cca 2,-Kč/lt vyšší než motorové nafty. Naše společnost stáhla prodej B100 z čerpacích stanic v roce 2015. Velkoobchodní oddělení ji má v nabídce, ale za podmínek viz výše.

#3009 Dotaz

Dobrý den, máte darkove karty na benzin-naftu? Proste na tankovaní. Dekuji za odpoveď

reagovat


#3036 Re: Dotaz

Dobrý den, dárkové karty nabízíme. Zákazník si může zvolit hodnotu dle uvážení (minimální částka je 500,- Kč).

#3010 LPG Zásmuky

Dobrý den, dnes (10. 6. 2018) ve 20.45 hodin jsem přijel na čerpací stanici v Zásmukách s úmyslem natankovat LPG. Otevírací doba této čerpací stanice je uvedena do 21 h. Když jsem zastavil u stojanu LPG a zazvonil pro přivolání obsluhy, vyběhla po chvíli paní od obsluhy a zakřičela na mě ode dveří, že plyn už nelze natankovat, že mají již hotové účtování. Ptám se jako zákazník: koho to zajímá?! Jednou je psána bez výjimky otevírací doba do 21 h., tak to tak má být i v praxi. Čili z mé strany silná nespokojenost a rozhodně už k vaší firmě nepojedu nikdy tankovat.

reagovat


#3035 Re: LPG Zásmuky

Dobrý den, vzniklá nepříjemnost nás mrzí. Budeme tento incident řešit s nájemcem zmiňované čerpací stanice.

#3011 oteviraci doba

Dobrý večer chtěl bych se zeptat jestli se dá na km prone v České \lípě dobít paysafe kartu a jestli opravdu tam je non stop Díky Gorelikov

reagovat


#3034 Re: oteviraci doba

Dobrý den, pay safe kartu na čerpací stanici v České Lípě dobít lze. ČS je otevřena od 5:00 – 22:00 včetně shopu. Od 22:00 – 5:00 může zákazník natankovat prostřednictvím samoobslužného tankautomatu.

#3012 N95

V sekci "Produkty" nemáte nic o Naturalu 95: Znamená to, že ho vůbec neprodáváte nebo jen nějaký obyčejný jako třeba Tank-Ono?

reagovat


#3033 Re: N95

Produkt BA95 Super samozřejmě prodáváme. Odebíráme jej z rafinérií v ČR a SRN. Dodatečně jej však neaditivujeme.

#3017 benzin Natural 95

Dobrý den, v televizi Prima proběhla zpráva o zavedení změny čerpání nového druhu benzinu od.r.2020.Mám Octavia I 1,6 -75KW rok výr.2003.Budu moci používat tento benzin do mého vozu? Myslím i za cenu menších úprav na motoru.

reagovat


#3031 Re: benzin Natural 95

Dobrý den, jedná se pouze o úpravu poměru benzínu a ethanolu, který je v současné době stanoven poměrem 95% benzín a 5% ethanol. Od roku 2020 by měl být tento poměr 90% benzín a 10% ethanol. Obavy s použitím tohoto typu benzínu jsou zbytečné.

#3018 FIK kod

Dobrý den,na vašich lístcích není FIK kód pro EET,pro vás EEt neplatí?

reagovat


#3030 Re: FIK kod

Dobrý den, vzhledem k tomu, že zpracováváme tržby ve zjednodušeném režimu (§23 ZoET) tak nemusíme udávat FIK kód. Pravidla pro EET tím neporušujeme.

#3050 Re: FIK kod

Dobrý den, chybějící FIK hájíte zjednodušeným režimem evidence účtenky dle §23 ovšem ten také říká: nemá povinnost na účtence uvádět fiskální identifikační kód (FIK), ale je na účtence povinen uvést podpisový kód poplatníka (PKP), který je dlouhý 344 znaků - ten na vašich účtenkách také chybí.

#3052 Re: FIK kod

Dobrý den, od 1. 3. 2018 je povinnost evidovat pouze platby hotovostní. Pokud byla Vaše platba bezhotovostní, neevidujeme ji, neboť nemusíme. Pokud byla hotovostní, pošlete nám datum místo a číslo dokladu a my to prověříme.

#3020 E85

Dobrý den, je možné dostavat do emailu ceny které máte ?? Zajíma mne zejména E85 jelikož mám auto na E85 a vzal bych klidně i více E85 pokud bych dosal cenu . Ale nikde nemáte na stránách ceník za kolik je u Vás E85. Děkuji

reagovat


#3028 Re: E85

Dobrý den, pokud jste naším bezhotovostním nebo bonusovým zákazníkem, tak jste obdržel přístupové údaje do „Tankování pod kontrolou“. Zde si můžete zkontrolovat aktuální ceny na jednotlivých ČS. Tedy i vč. E85.

#3021 možnost vedení knihy jízd

Dobrý den, při výměně staré karty za novou jsme dostala i leták ( zbytek dotazníku, který jsme vyplnila na pumpě) a zde nabízíte možnost vedení vlastní knihy jízd. Nikde jsem další informace nenašla. Dostanu od Vás vysvětlení? Děkuji Hrubešová

reagovat


#3027 Re: možnost vedení knihy jízd

Dobrý den, společně s novou kartou obdržíte, po vyplnění e-mailové adresy a telefonu, také přístupové údaje do „Tankování pod kontrolou“. Pokud budete při tankování zadávat také stav tachometru, budou se Vám tyto informace uchovávat a tyto údaje poté můžete použít k tvorbě knihy jízd.

#3022 tankování FAME

Dobrý den, na které Vaší ČS je možné aktuálně natankovat čistý FAME (Biodiesel B100) ? Okruh Praha, Mělník, Česká Lípa, Liberec, Trutnov, Hradec Králové, Nymburk Mmladá Boleslav)

reagovat


#3026 Re: tankování FAME

Dobrý den, prodej B100 byl ukončen v roce 2015. V tomto roce přestal stát tento produkt dotovat. Dá se sice stále koupit, ale cena je o 2 Kč/lt dražší než klasická motorová nafta.

Položit dotaz

Pokud máte zájem, vyplňte email nebo telefon a my vás co nejdříve kontaktujeme. Tyto údaje nebudou nikde zobrazeny.

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.