Světové ceny ropy opět klesají

Světové ceny ropy výrazně oslabují. Hlavním důvodem je především vyjádření šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho.

Ekonom prohlásil, že ekonomický výhled eurozóny se stal velice nejistým. Z burzovního vývoje vyplývá, že cena ropy typu Brent se ve čtvrtek kolem 17:10 SEČ pohybovala na úrovni 116,36 dolaru za barel. Oproti předchozímu závěru v New Yorku tak zlevňovala o 1,94 dolaru, tedy o 1,63 procenta.

Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu oproti předchozímu závěru v New Yorku sílila o 2,38 dolaru, tedy o 2,25 procenta, a stála 102,99 dolaru za barel.

Ropu posílá dolů především vyjádření Draghiho. Ten na tiskové konferenci uvedl, že ekonomický výhled eurozóny se stal velice nejistým. "Do budoucna se očekává, že ekonomická aktivita bude v průběhu roku postupně oživovat. Zároveň je ale ekonomický výhled i nadále předmětem rizika negativního vývoje," řekl Draghi.

Vývoj ekonomiky tak podle něj bude o něco horší, než jaký samotná ECB očekávala. A slabý ekonomický výkon také znamená nižší poptávku po ropě.

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.