Ropa po zprávách z USA a Indie klesla o více než dolar

Ceny ropy i ve čtvrtek pokračovyly v poklesu a londýnská ropa Brent se přiblížila ke 102 USD za barel. Důvodem jsou slabé statistické údaje z USA a Indie, které vzhledem k situaci v eurozóně zvýšily mezi investory obavy o další růst globální ekonomiky a poptávky po ropě. Ceny jsou nyní na nejlepší cestě vykázat nejvyšší měsíční procentní pokles za dva roky.

Cena severomořské roby Brent kolem 16:30 SELČ klesla o 1,28 dolaru na 102,19 dolaru za barel, když během dne se propadla až na 102,07 USD nejníže za sedm měsíců. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila o 1,08 dolaru na 86,74 dolaru za barel.

Americká ekonomika rostla v prvním čtvrtletí pomaleji, než se čekalo. Hrubý domácí produkt po revizi stoupl o 1,9 procenta místo původně uváděných 2,2 procenta. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti pak v uplynulém týdnu rostl již čtvrtý týden za sebou a podnikatelská aktivita v oblasti Středozápadu zpomalila a zaostala za odhady analytiků.

Tempo růstu indické ekonomiky v prvním čtvrtletí zpomalilo na 5,3 procenta a bylo nejnižší za devět let. Mohl za to hlavně zpracovatelský sektor. Indie byla v poslední době jedním z hlavních pohonů růstu poptávky po energii.

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.