Ceny ropy obnovily růst

Ceny ropy na světových trzích obnovily růst a barel severomořského Brentu je vysoko nad hranicí 112 dolarů. Blíží se tak nejvyšším hodnotám z letošního května. K růstu cen přispívá statistika ze Spojených států, hlavně pokles deficitu obchodní bilance a z části i lepší vývoj na trhu práce.

V odpoledních hodinách se Brent prodával za 112,40 USD a proti předchozímu závěru v New Yorku byla jeho cena vyšší asi o čtvrt procenta. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) stála asi 93,80 USD, a vykazovala tak nárůst skoro o půl procenta.

Čerstvá statistika z USA ukázala, že schodek zahraničního obchodu za červen klesl o téměř 11 procent a dostal se nejníže od konce roku 2010. Z části k tomu přispěly i nižší ceny dovážené ropy, neboť ropa po větší část druhého čtvrtletí zlevňovala.

Pro růst cen ropy hovoří také riziko poklesu objemu dodávek z Mexického zálivu, jehož pobřeží ohrožuje tropická bouře Ernesto. Naopak faktorem pro slabší cenový růst je předpověď slabší poptávky po ropě, jak ve své zprávě o situaci na trhu uvádí Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). V dalším růstu cen může zabránit i slabší objem výroby v Číně.

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.