Nervozita před jednáním ECB oslabuje ropu

Vrcholí nervozita před jednáním Evropské banky

Investoři jsou nervózní před zasedáním měnového výboru Evropské centrální banky, který by měl oznámit nová opatření pro boj s dluhovou krizí.

5.září 2012 - 17:44

Ceny ropy ve středu klesly a severomořská ropa Brent spadla během dne až pod 113 dolarů za barel. Nejnovější statistické údaje pak obnovily obavy o další ekonomický růst.

V odpoledních hodinách SEČ se cena severomořské ropy Brent snížila o 92 centů na 113,26 dolaru za barel, když během dne spadla až na 112,79 dolaru. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila 67 centů na 94,63 dolaru za barel, napsala agentura Reuters.

Trh nyní napjatě čeká, zda ECB na čtvrtečním zasedání představí podrobnosti nového režimu nakupování státních dluhopisů. Prezident ECB Mario Draghi již dříve slíbil, že udělá vše co bude v jeho silách pro záchranu eura. Mezi investory se však zvyšují obavy, že ECB nebude schopná vyřešit dluhovou krizi a k tomu se přidávají jiné zprávy ukazující na zpomalení globálního ekonomického růstu.

Pozornost investorů se upírá i na páteční údaje o vývoji amerického trhu práce. Pokud by vyšla špatná čísla, mohl by to být pro americkou centrální banku (FED) důvod k přijetí nových kroků na podporu ekonomiky. Poslední údaje ukázaly, že zpracovatelský sektor v USA klesl nejvíce za tři roky a snížil se vývoz v sektoru a najímání nových zaměstnanců.

Trhy také čekají na čtvrteční zveřejnění týdenních údajů o zásobách v USA. Údaje jsou o den zpožděné kvůli pondělnímu svátku v USA. Analytici čekají, že zásoby za minulý týden klesly.

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.