Ceny ropy po rozhodnutí Fedu rostou

Světové ceny ropy v pátek v reakci na rozhodnutí americké centrální banky (Fed) podpořit ekonomiku dalšími nákupy dluhopisů výrazně rostly.

Očekává se, že nové kroky Fedu zvýší poptávku po ropě. Severomořská ropa Brent posiluje již sedmou seanci za sebou a stoupla nejvýše za čtyři měsíce. Americká lehká ropa WTI se pak poprvé po čtyřech měsících vrátila nad 100 dolarů za barel.

V odpoledních hodinách cena severomořské ropy Brent stoupla o 98 centů na 116,86 dolaru za barel, když během dne stoupla na 117,95 USD za barel, nejvýše od počátku května. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražila o 1,06 dolaru na 99,37 dolaru za barel, když během dne poprvé od 4. května překonala hranici 100 USD za barel. Ceny se zvýšily i za celý týden, Brent zatím stoupl o dvě procenta a WTI o tři procenta.

Fed ve čtvrtek oznámil, že na podporu slabé ekonomiky bude nakupovat hypoteční cenné papíry za zhruba 40 miliard dolarů (750 miliard Kč) měsíčně a v nákupech bude pokračovat, dokud se podstatně nezlepší situace na trhu práce. Zpráva výrazně posílila světové akcie i trhy komodit, protože zvýšila chuť investorů jít do rizikových aktiv.

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.