Ropa WTI poprvé po 17 měsících pod 90 USD; Brent ve střehu z Libye.

Ropa WTI spadla pod 90 USD poprvé od konce dubna 2013, kdy 24. dubna 2013 ropa WTI otevřela na 89,6 USD a zavřela už na 91,43 USD. Od toho data se pohybovala nad 90 dolary.

Brent
Brent s listopadovým doručením lehce poklesl k 93,33 za barel na londýnské burze ICE Futures. Reagoval tak na pokles oficiální prodejních cen saudské společnosti Aramco pro Asii.

Společnost včera oznámila pokles ceny ropy pro asijské zákazníky od listopadu. Firma vlastněná státem tak dala jasně najevo, že se snaží udržet si anebo ještě lépe získat ještě větší podíl na trhu s ropou v Asii.

Tato zpráva přichází navzdory volání některých členů OPECu po tom, aby podpořili cenu ropy a tím jí dostaly nad 100 USD za jeden barel. Ale krok společnosti Aramco dává najevo, že Saudové se snaží spíše konkurovat zemím, jako je Irák a Irán o nejrychleji rostoucí ekonomiku Číny než aby se tolik starali o další členy OPEC.

Jeden z obchodníků označil čtvrté měsíční snížení ceny v řadě za sebou za potenciální začátek "cenové války" mezi Saudskou Arábií a ostatními producenty jako Irán nebo Irák. Kromě snížení cen pro asijské zákazníky, Saudská Arábie snížila cenu také pro Evropu a USA o 40 centů za barel.       

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.