Ceny ropy odepsaly v úterý téměř 2%

Ceny ropy v úterý odepsaly téměř dvě procenta a ustoupily tak z nejvyšších hodnot za poslední rok, na kterých se ocitly v pondělí. Trh oslabila nejednoznačná reakce představitelů těžebního sektoru v Rusku na výzvu ropného kartelu OPEC, aby těžbu omezily i nečlenské země. 

Cena severomořské ropy Brent kolem 19:00 SELČ vykazovala pokles o 1,7 procenta na téměř 52,30 dolaru za barel. V pondělí Brent vystoupil až na 53,73 USD. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu odepisovala zhruba 1,5 procenta na 50,60 USD za barel. 

V pondělí ropu vytlačila na maximum slova ruského prezidenta Vladimira Putina, podle něhož je Rusko připraveno připojit se k dohodě OPEC na omezení těžby ropy. V úterý ale šéf společnosti Rosněfť a nejvlivnější činitel v ruském odvětví těžby ropy Igor Sečin agentuře Reuters řekl, že jeho podnik těžbu nesníží ani nezmrazí. Ruský ministr energetiky Alexandr Novak uvedl, že základním scénářem pro Rusko je ponechání produkce beze změny. 
Mezinárodní agentura pro energii (IEA) uvedla, že zatím není jasné, jak rychle by dodávky ropy na světový trh mohly klesnout na úroveň poptávky, pokud se OPEC a Rusko dohodnou na dostatečně výrazném snížení těžby. 

OPEC se v září dohodl na zmrazení těžby a koncem listopadu by měli členové OPEC stanovit konkrétní kvóty pro každou zemi. Snahou je snížit celkovou těžbu členů OPEC na 32,5 milionu až 33 milionů barelů denně z nynějšího rekordu kolem 33,6 milionu barelů denně.  

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.