Ceny ropy klesají, čeká se na údaje o zásobách

Ceny ropy v úterý smazaly předchozí zisky. Investoři tak reagují na řady komentářů představitelů ropného kartelu OPEC o možném snížení těžby. Trhy také čekají na údaje o zásobách ve Spojených státech.

Cena severomořské ropy Brent klesla o 1,4 procenta na 50,72 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila 1,2 procenta na 49,91 USD za barel. 
Ropa posiluje od konce září, kdy se Organizace zemí vyvážejících ropu předběžně dohodla na prvním snížení těžby za osm let. Podrobnosti dohody chce kartel dojednat na svém listopadovém zasedání. Trhy pozorně sledují komentáře různých představitelů členských zemí k případnému snížení. Jako možný odpůrce snížení těžby se nově objevil Irák. Naopak Rusko, které není členem kartelu, je ochotné se k OPEC připojit a těžbu také omezit. 
Trhy nyní čekají na údaje o zásobách ve Spojených státech. Dnes večer zveřejní svoji zprávu ropný institut API a ve středu vládní agentura pro energetické informace EIA. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávají zvýšení zásob za uplynulý týden o 800.000 barelů, což by zřejmě způsobilo pokles cen na trhu. 

 

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.