Rusko se prý přidá k dohodě OPEC. Cena ropy sílí

Rusko, světově největší energetický producent, je údajně "na palubě", co se dohody OPEC na zastropování produkce ropy týče, a pomůže tak obnovit rovnováhu na trhu, uvedl generální tajemník OPEC, Mohammed Barkindo. 
Zdá se, že producenti OPEC si zatím stojí za dohodou k omezení produkce, jíž bylo dosaženo minulý měsíc v Alžírsku. Spolupráce s nečleny OPEC by mohla pomoci obnovit rovnováhu na trhu s ropou, uvedl na energetické konferenci v Abu Dhabi Barkindo. Rusko by se mělo připojit k jednáním OPEC ještě tento měsíc, a sice ve Vídni, kam byl svolán mítink. Barkindo dodal, že jeho informace pocházejí z nejvyšších moskevský pater. Členové OPEC, tvořící přibližně 40 procent světové produkce ropy, se snaží přesvědčit producenty, kteří nejsou členy této organizace, jako například Rusko, aby taktéž přistoupili k omezení produkce. OPEC chce, aby změny vešly v platnost právě na mítinku, který se má konat ve Vídni dne 30. listopadu. 
Alžírský ministr energetiky Nouredine Bouterfa je také přesvědčen, že členové OPEC udrží a schválí pakt předložený v září ke snížení produkce ropy. 
Cena ropy brent roste o 1,27% na 46,16 dolaru, cena ropy wti o 1,66% na 44,8 dolaru za barel.  

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.