Ceny ropy zamířily k prvnímu týdennímu nárůstu za poslední měsíc

Světové ceny ropy v závěru týdne pod tlakem silného dolaru mírně oslabily. Za celý týden ale díky nadějím na dohodu o snížení těžby zaznamenaly první nárůst za poslední měsíc.

Cena severomořské ropy Brent v pátek kolem 18:30 SEČ ztrácela 0,2 procenta na zhruba 46,40 dolaru za barel. Americká ropa WTI oslabovala stejným tempem na 45,34 USD. 
Za celý týden Brent zdražila o 3,1 procenta a zaznamenala první nárůst za pět týdnů. WTI si připsala asi čtyři procenta a byl to její první růst za čtyři týdny. Ropu tento týden zvedaly naděje na dokončení dohody o omezení těžby v rámci kartelu OPEC. 
Ropu ale v posledních dnech podkopává silný dolar, jehož index od středy roste na nová maxima za téměř 14 let. Růst dolaru oslabuje ceny komodit obchodovaných v americké měně. 
OPEC se v září předběžně dohodl na prvním snížení těžby za osm let, neshody mezi členskými zeměmi ale vyvolávaly pochybnosti, zda se dohodu podaří dovést do konce. Členové kartelu by podrobnosti plánu měli dojednat na oficiálním zasedání 30. listopadu ve Vídni. 
 

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.