Ceny ropy kvůli sankcím USA vůči Íránu výrazně vzrostly

Ceny ropy v pátek rostly o v jednu chvíli stouply až o více než jedno procento. Důvodem jsou nové sankce Spojených států vůči Íránu v reakci na nedávný íránský test balistické rakety.

Severomořská ropa Brent vzrostla o 0,8 procenta na 57,03 dolaru za barel. Brent je na nejlepší cestě vykázat za celý týden růst o dvě procenta, což je první výrazný týdenní růst v letošním roce. Americká lehká ropa WTI zdražila ve stejnou dobu o 0,8 procenta na 53,96 dolaru. 
Americký prezident Donald Trump v reakci na test rakety dnes na twitteru uvedl, že si "Írán zahrává s ohněm". Odpoledne pak nová administrativa oznámila, že USA uvalily sankce na 13 jednotlivců a 12 společností v Íránu. 
Oznámení o sankcích zvyšuje nestabilitu na trhu. Podle analytiků se trh nyní zmítá mezi slibovaným snížením těžby kartelem OPEC a obavami z růstu těžby ropy z břidlic v USA. 
Odpoledne dokonce ceny ropy na chvíli klesly. Reagovaly tak na nejnovější statistiku z USA, která ukázala, že americká ekonomika vytvořila v lednu více pracovních míst, než se čekalo.

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.