Ceny ropy kvůli růstu těžby v USA klesají

Ceny ropy v úterý pokračovaly v poklesu. Cenu srážejí zprávy o oživení těžby ropy z břidlic v USA, které podkopává snahy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších předních producentů omezit nadměrné dodávky ropy, a podpořit tím cenu. Další údaje navíc ukazují, že poptávka po ropě stagnuje.

Kolem 17:30 SEČ cena severomořské ropy klesla o 1,2 procenta na 55,07 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila o 1,5 procenta na 52,24 dolaru za barel. 
Ceny ropy v uplynulých dvou měsících podpořila dohoda kartelu OPEC a dalších těžařských zemí o omezení těžby v první polovině letošního roku. Zatímco OPEC a Rusko již snížily těžbu o nejméně 1,1 milionu barelů denně, těžba v USA roste a současně se objevují zprávy o zpomalení růstu poptávky. 
Podle výpočtu agentury Reuters poptávka po ropě v Číně loni rostla nejpomaleji za nejméně tři roky. Čína patří mezi největší konzumenty ropy na světě. Mezi investory rostou i obavy ze stagnace poptávky po benzinu v USA. Naznačují to zprávy o výrazném zvýšení zásob v USA. 

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.