Ceny ropy klesají, důvodem je zpráva o zvýšení těžby v USA

Ceny ropy odstartovaly nový týden poklesem. Napomáhají k tomu zprávy o růstu těžby ve Spojených státech. Zvýšení těžby v USA podle investorů podkopává snahy Organizace zemí vyvážejících ropu a dalších předních těžařů snížit dodávky ropy na trhu a zvýšit tak ceny, které kvůli převisu nabídky na trhu v posledních letech prudce klesly. 
V pondělí se cena severomořské ropy Brent snížila o 2,1 procenta na 55,51 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila o 1,9 procenta na 52,85 dolaru za barel. 
Ropná společnost Baker Hughes ve své pravidelné zprávě o situaci na ropném trhu v USA uvedla, že těžaři v USA za poslední měsíc uvedli do provozu nejvíce těžebních zařízení od roku 2012. Celkem je tak v USA v provozu 591 těžebních zařízení, nejvíce od října 2015. 
Zpráva z USA zastínila i oficiální údaje, které potvrdily dřívější zprávy, že OPEC v lednu dodržoval dohodu o snížení produkce z více než 90 procent. OPEC a další producenti, včetně Ruska, se koncem loňského roku dohodli, že v první polovině letošního roku sníží těžbu o 1,8 milionu barelů denně, napsala agentura Reuters.  

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.