Ceny ropy se pohybují v úzkém rozpětí, trh čeká na data

Ceny ropy v úterý nepatrně zpevnily, pohybují se však v úzkém rozpětí, jelikož investoři čekají na údaje o zásobách suroviny i na komentáře přestavitelů ropného průmyslu k situaci na trhu. Rostoucí produkce ropy z břidlicových ložisek v USA v poslední době podkopává snahy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších producentů omezit dodávky.

Kolem 18:00 SEČ se barel severomořské ropy Brent prodával za 56,06 USD a americké lehké ropy WTI za 53,34 USD, což je o 0,05, respektive 0,13 USD dráž. Ceny ropy se od února drží v třídolarovém rozpětí. Nečekaně důsledné dodržování dohody OPEC a dalších producentů o omezení dodávek je totiž kompenzováno zvyšováním těžby z břidlic v USA. 
Náladu na trhu podle agentury Reuters nahlodal také laxní přístup Ruska k dodržování dohody a známky toho, že státy OPEC po lednové redukci v únoru vývoz ropy zvýšily. 
Představitelé ropných společností i producentských zemí, včetně Ruska a Saúdské Arábie, se tento týden sejdou na energetické konferenci CERAWeek v Houstonu. Pozorovatelé čekají na jakékoli známky toho, zda OPEC prodlouží dohodu o omezení těžby. Rusko a Irák nicméně prohlásily, že na diskusi na toto téma je zatím příliš brzy.  

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.