Ceny ropy prudce klesly kvůli růstu zásob v USA

Ceny ropy se ve středu propadly zhruba o tři procenta. Dolů je tlačí nečekaně prudký růst zásob ve Spojených státech, který podkopává snahu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o zvýšení cen prostřednictvím omezení těžby. Cena severomořské ropy Brent sestoupila pod 55 dolarů za barel a dostala se nejníže od 20. ledna.

Kolem 18:00 SEČ se barel Brentu prodával za 54,31 dolaru, o 2,9 procenta levněji než v závěru úterního obchodování. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu ztrácela 3,1 procenta na 51,51 dolaru za barel. 
Americké zásoby ropy se minulý týden podle vládních údajů zvýšily o 8,2 milionu barelů, což je čtyřikrát více, než očekávali analytici, kteří udávali nárůst jen o dva miliony barelů. Ropné zásoby USA tak rostou už devátý týden v řadě.

Růst těžby ropy z břidlicových ložisek v USA v poslední době podkopává snahu OPEC podpořit ceny ropy omezením dodávek na trh. Objevují se spekulace, že OPEC úmluvu o snížení těžby, uzavřenou do června, prodlouží. Představitelé organizace zatím oficiálně uvádějí, že na takovéto rozhovory je příliš brzy.  

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.