Ceny ropy po zprávě o stavu zásob v USA klesají

Ceny ropy na světových trzích ve čtvrtek navzdory slabšímu dolaru klesají. Jedním z hlavních důvodů je nejnovější zpráva o stavu zásob v USA, které zůstávají nadále vysoké. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:00 SEČ odepisovala méně než 0,1 procenta na 51,80 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI vykazovala pokles o 0,3 procenta na 48,70 dolaru.

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a někteří další přední světoví producenti, kteří nejsou členem OPEC, se koncem loňského roku dohodli, že od ledna sníží těžbu. Cílem tohoto kroku je snížit přebytek ropy na trhu i vysoké zásoby. Ceny ropy sice od dohody vzrostly, v poslední době ale opět klesají kvůli trvale vysokým zásobám v USA. 
Nejnovější zpráva amerického Úřadu pro energetické informace (EIA) ukázala, že zásoby ropy v USA, které jsou největším spotřebitelem ropy na světě, sice v uplynulém týdnu poprvé po devíti týdnech klesly, avšak pouze mírně a nadále zůstávají blízko rekordního maxima. 
Pokles cen ropy částečně brzdí oslabení dolaru. Slabší dolar zlevňuje ropu pro neamerické investory, čímž se jejich zájem o ropu zvyšuje.  

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.