Ceny ropy kvůli dalšímu růstu těžby v USA klesají

Ceny ropy na světových trzích v pondělí pokračovaly v poklesu a barel severomořského Brentu zůstává pod 52 dolary. Důvodem jsou obavy z pokračujícího růstu objemu těžby ropy v USA a z vysokých zásob suroviny, které nezmírnily ani spekulace, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) podporuje prodloužení současné dohody o omezení těžby.

Cena severomořské ropy Brent kolem 17:20 SEČ vykazovala pokles o 0,1 procenta na 51,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI odepisovala asi 0,8 procenta na zhruba 48,40 dolaru. 
Nejnovější zpráva o počtu vrtů v USA potvrdila dohady, že produkce ropy se tam bude dál zvyšovat. V týdnu do 17. března přibylo 14 vrtů a celkem je jich 631, nejvíce od září 2015. Rostoucí těžba vyvolává obavy o účinnost dohody mezi členy kartelu OPEC a dalšími producenty. 
Další ropa by se na trh mohla dostat z Libye, která není vázána dohodou o snížení těžby. Libyjská národní ropná společnost oznámila, že brzy bude mít opět pod kontrolou přístavy As-Sidr a Rás Lanúf, které mají dohromady kapacitu 600.000 barelů denně. 

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.