Ropa dál ztrácí, dohady o prodloužení omezení těžby nepomohly

Ceny ropy na světových trzích v úterý pokračovaly v poklesu, severomořský Brent se drží jen těsně nad hranicí 51 dolarů za barel. Ke stabilizaci nepomohly ani nejnovější spekulace, podle nichž by Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) mohla prodloužit dohodu o snížení těžby. Investoři nyní čekají na údaje o vývoji zásob ropy ve Spojených státech. 
Brent kolem 18:00 SEČ vykazoval pokles asi o jedno procento na 51,10 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela asi 1,2 procenta a nacházela se v blízkosti 48,30 USD za barel. 
Členové OPEC se koncem loňského listopadu dohodli, že od 1. ledna na šest měsíců sníží těžbu o 1,2 milionu barelů denně, aby omezili nadbytečné dodávky na trh a podpořili ceny. K dohodě se připojily i některé další významné těžařské země v čele s Ruskem, které by měly produkci omezit o dalších 558.000 barelů denně. 
Členové OPEC jsou čím dál víc nakloněni tomu, aby byla dohoda prodloužena. Požadují nicméně, aby se k tomu připojily i nečlenské země.

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.