Ceny ropy po třech dnech růstu klesaly

Ceny ropy na světových trzích v pátek po třídenním růstu opět začaly klesat. Uplynulé čtvrtletí se tak zapíše jako nejhorší od roku 2015. Hlavním důvodem tohoto trendu zůstávají vysoké americké zásoby, které plně vyvažují omezení těžby ze strany Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).

Kolem 16:30 SELČ se severomořská ropa Brent prodávala za 53,10 dolaru za barel, a ztrácela tak 0,06 procenta oproti předchozímu závěru. Více oslabovala americká lehká ropa WTI, která ztrácela 0,28 procenta na 50,21 USD za barel. 
Ropa Brent zaznamenala v březnu největší měsíční ztrátu od července 2016. Mezičtvrtletně se její cena snížila o sedm procent, což je nejhorší čtvrtletní ztráta od roku 2015. Podobná situace panuje u americké lehké ropy, která je na cestě zapsat si mezičtvrtletní ztrátu sedmi procent, a tím také nejhorší výsledek od konce roku 2015. 
Ceny ropy stoupaly, protože investoři začali počítat s tím, že OPEC omezí těžbu i v druhé polovině roku 2017. Má být ovšem zveřejněna zpráva o vývoji počtu amerických ropných vrtů a čeká se jejich nárůst.  

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.