Ceny ropy po zprávě o stavu zásob v USA klesají

Ceny ropy ve středu, po zprávě o stavu zásob ve Spojených státech, smazaly předchozí zisky a klesají. Zásoby sice nečekaně klesly, v důležitém překladišti však rostly a zpráva také ukázala, že těžba v USA se zvyšuje, což naznačuje, že dodávky na trhy zůstanou nadále vysoké.

Kolem 17:30 SELČ cena severomořské ropy Brent klesla o 0,4 procenta na 56,03 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI zlevnila ve stejnou dobu o 0,2 procenta na 53,29 dolaru za barel. 
Zpráva amerického vládního úřadu pro energetické informace EIA ukázala, že zásoby ropy v zemi v uplynulém týdnu nečekaně klesly o 2,2 milionu barelů, protože dovoz se snížil o 86.000 barelů denně. Analytici čekali růst zásob o 87.000 barelů. Zásoby v důležitém překladišti Cushing však stouply o 276.000 barelů. 
EIA rovněž uvedla, že těžba v USA stoupla za poslední týden na 9,24 milionu barelů denně z 9,2 milionu barelů v předchozím týdnu. V příštím roce čeká EIA nárůst těžby na 9,9 milionu barelů denně z letošních průměrných 9,22 milionu barelů. Protože poptávka má v roce 2018 stoupnout jen o 340.000 barelů denně, více americké ropy skončí buď v zásobnících nebo půjde na vývoz. 
Ceny ropy do zveřejnění údajů EIA posilovaly díky pravidelné měsíční zprávě Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Podle ní kartel snížil v březnu těžbu více, než slíbil. OPEC rovněž zvažuje prodloužení dohody o snížení těžby i do druhé poloviny letošního roku. Ropa roste od oznámení, že Saúdská Arábie tlačí na další členy kartelu, aby prodloužili platnost dohody o snížení dodávek 

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.