Ceny ropy díky poklesu zásob v USA dál rostou

Ceny ropy na světových trzích obnovily růst, podpořil je pokles ropných zásob na americkém trhu. Investoři čekají na rozhodnutí zemí kartelu OPEC a dalších producentů o prodloužení dohody na omezení těžby.

Severomořská ropa Brent kolem 16:50 SELČ posílila o 1,5 procenta na 52,42 dolaru za barel. Cena americké lehké ropy WTI stoupla o 1,3 procenta na 49,30 USD. 
Zásoby na americkém trhu minulý týden klesly o 1,8 milionu barelů, oznámil dnes vládní Úřad pro energetické informace. Analytici oslovení agenturou Reuters odhadovali pokles na 2,4 milionu barelů. Úterní večerní údaje soukromé organizace API ukazovaly naopak růst zásob, což ceny ropy zpočátku oslabilo. 
Ceny ropy vystoupily na třítýdenní maxima, Brent se dostal až na 52,63 USD. Trh tím reagoval na to, že ministři energetiky Saúdské Arábie a Ruska navrhli prodloužení stávající dohody členských a nečlenských států Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o devět měsíců místo původně zvažovaných šesti. Ministři dalších zemí kartelu by se k tomu měli vyjádřit na zasedání 25. května a předpokládá se, že tento plán schválí. 

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.