Ceny ropy kvůli přetlaku nabídky klesají, působí i krize v USA

Ceny ropy na světových trzích ve čtvrtek oslabily. Podkopávají je známky přetrvávajícího přetlaku nabídky na trhu. V poklesu cen se projevila i politická krize ve Washingtonu, kvůli níž jsou investoři opatrnější.

Cena severomořské ropy Brent kolem 16:00 SELČ klesla o 0,6 procenta na 51,90 dolaru za barel a předtím sestoupila až na 51,11 USD. Americká lehká ropa WTI oslabila o 0,75 procenta na 48,70 USD. 
Po středečních údajích o poklesu ropných zásob na americkém trhu sice ceny obnovily růst, čerpání ze zásob bylo ale menší, než se čekalo. Ropný trh zůstává mimořádně dobře zásoben a vysoké přebytky v USA vedou k vývozu velkých objemů ropy do severní Asie. To podkopává snahy zemí kartelu OPEC o vyvážení trhu pomocí omezování těžby. 
Trh nyní čeká na příští týden, kdy ministři zemí OPEC rozhodnou o prodloužení dohody o omezení těžby. Ministři Saúdské Arábie a Ruska na počátku týdne navrhli prodloužení stávající dohody členských a nečlenských států OPEC o devět měsíců místo původně zvažovaných šesti.  

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.