Ceny ropy podpořil výrazný pokles zásob v USA

Ceny ropy se ve čtvrtek vzpamatovaly z třítýdenního minima v reakci na zprávu o výrazném poklesu zásob ropy v USA, která oživila naděje, že nabídka na největším světovém trhu ropy se bude snižovat rychleji, než se očekávalo. Nicméně později růst cen lehce zbrzdila skepse ohledně úsilí Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dosáhnout rovnováhy na trhu.

Krátce před 18:30 SELČ vykazovala cena severomořské ropy Brent zvýšení o 1,22 procenta na 51,38 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 1,57 procenta na 49,08 dolaru za barel. 
Podle údajů amerického ropného institutu API se zásoby ropy v USA snížily v týdnu do 26. května o 8,7 milionu barelů na 513,2 milionu. Analytici oslovení agenturou Reuters přitom očekávali pokles jen o 2,5 milionu barelů. Po týdnu negativních zpráv a středečním propadu cen na třítýdennní minima přinesl pokles amerických zásob trhu úlevu. 
Nicméně produkce ropy v USA roste rychle díky novým technologiím v těžbě ropy z břidlic, přičemž mimořádnou podporu ropnému průmyslu slibuje prezident Donald Trump.

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.