Ceny ropy zamířily v pondělí vzhůru

Ceny ropy na světových trzích v pondělí  po počátečním poklesu zamířily vzhůru. Podpořilo je oznámení Saúdské Arábie, že v srpnu sníží export ropy, aby pomohla urychlit obnovování rovnováhy mezi nabídkou a poptávkou.

Kolem 18:10 SELČ vykazovala cena severomořské ropy Brent nárůst o 1,2 procenta na 48,65 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 1,3 procenta na 46,38 dolaru za barel. 
Saúdskoarabský ministr energetiky Chálid al-Fálih uvedl, že jeho země v srpnu sníží vývoz ropy na 6,6 milionu barelů denně. Saúdskoarabský export by tak měl být o téměř milion barelů nižší než ve stejném období loňského roku. 
Saúdská Arábie je klíčovým členem Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), která se již loni spolu s několika nečlenskými zeměmi dohodla na omezení produkce s cílem odstranit nadbytečné dodávky na trh a podpořit ceny suroviny. 
V Petrohradu se v pondělí sešel výbor pro monitorování této dohody. Podle ruského ministra energetiky Alexandra Novaka výbor doporučil, aby v případě nutnosti byla platnost dohody prodloužena. O možnosti výraznějšího omezení produkce se na schůzce nediskutovalo. 

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.