Ceny ropy kvůli zprávám o vysokých dodávkách klesají

Ceny ropy  na světových trzích v úterý poklesly. Poptávka po surovině je sice stále vysoká a čeká se další pokles zásob v USA, na druhé straně se však zvyšují dodávky ropy. Kolem 17:00 SELČ cena severomořské ropy Brent ztrácela asi 1,1 procenta na 52,12 USD za barel. Cena americké lehké ropy WTI ve stejnou dobu vykazovala pokles ve stejném rozsahu a nacházela se blízko 49,60 dolaru za barel.

Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC)  zvýšili v červenci těžbu na 32,85 milionu barelů denně, což je letos nejvíce. OPEC v červenci plnil dohodu o omezení těžby z 84 procent. Je to sice více než v červnu, na počátku roku ale kartel plnil dohodu až z 90 procent. 
Trhy nyní čekají na zprávy o vývoji zásob v USA za uplynulý týden. Analytici odhadují, že zásoby pátý týden za sebou klesly, a to o 2,9 milionu barelů. 
Zvyšuje se také poptávka po ropě, svůj odhad poptávky mimo jiné zvýšila Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Optimistická je i ropná společnost BP, která nyní očekává růst poptávky o 1,4 až 1,5 milionu barelů.

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.