Ceny ropy klesají, vzdalují se dvouměsíčnímu maximu Ceny ropy na světových trzích v pondělí sestoupily ze zhruba devítitýdenní

Ceny ropy na světových trzích v pondělí sestoupily ze zhruba devítitýdenního maxima, severomořský Brent se tak vrátil pod 52 dolarů za barel. Trh reaguje na vysokou produkci ve státech Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), dál vysoká zůstává i těžba ropy ve Spojených státech.

Brent kolem 17:30 SELČ ztrácel 1,7 procenta a pohyboval se na 51,53 USD za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu odepisovala skoro dvě procenta na zhruba 48,60 USD za barel. 
Oba typy ropy se pohybovaly více než dolar pod úrovní z minulého týdne, kdy byly nejvýše od května. Producenti ropy v čele s členy kartelu OPEC v té době prodloužili dohodu o snížení těžby do konce března příštího roku. 
Od té doby se množí pochybnosti o efektivitě tohoto kroku, protože těžba v zemích OPEC byla v červenci na letošním rekordu a rekordní je i vývoz. Podle některých analytiků trh čeká na vyjádření Saúdské Arábie, která by měla oznámit, zda se dohodnutý cíl podaří splnit. 
Těžba ropy v USA v týdnu do 28. července činila 9,43 milionu barelů denně. Byla tak nejvýše od srpna 2015 a zhruba 12 procent nad posledním minimem z června loňského roku.  

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.