Ceny ropy hledají směr, vliv má stále především objem těžby

Ceny ropy se v úterý pohybovaly bez jasného směru, střídavě mírně zpevňovaly a  klesaly. Náladu na trhu ovlivňují zejména zprávy o těžbě v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Vývoz kartelu se v červenci zvýšil, ale největší vývozce, což je Saúdská Arábie, podle zdrojů, plánuje dodávky zákazníkům snížit.

Krátce před 18:00 SELČ cena severomořské ropy Brent přidávala téměř 0,2 procenta na 52,45 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu měla k dobru 0,1 procenta na 49,45 dolaru za barel. 
Trh je podle analytiků ve fázi konsolidace po prudkém růstu v období od poloviny června do konce července. Cena americké ropy díky tomu na několik týdnů vystoupila nad 50 dolarů za barel. Od té doby se drží kolem této hranice. 
Vývoz ropy ze zemí OPEC v červenci vystoupil na nový rekord, hlavně kvůli Nigérii a Libyi, na které se nevztahuje dohoda o snížení těžby. Oživení těžby v těchto zemích ale komplikuje snahy kartelu snížit dodávky na trh a vyvolává pochybnosti o efektivnosti dohody o snížení těžby. 
Saúdskoarabská státní ropná společnost Saudi Aramco se naopak chystá snížit v září dodávky svým zákazníkům po celém světě minimálně o 520.000 barelů denně. Největší vývozce ropy na světě tak chce pomoci udržet nízké dodávky ropy na trh.  

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.