Ropa oslabuje, částečně kvůli silnějšímu dolaru

Ceny ropy ve čtvrtek mírně klesaly, částečně je to reakce na zpevnění dolaru před každoroční schůzkou světových centrálních bankéřů v americkém letovisku Jackson Hole. Trhy zajímá, zda na těchto jednáních uslyší něco, co naznačí, jakým směrem se bude měnová politika v klíčových zemích dál ubírat.

Severomořská ropa Brent krátce po 17:15 ztrácela asi 0,5 procenta na 52,26 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI odepisovala 1,2 procenta na 47,82 USD za barel. 
Výraznějšímu poklesu cen zřejmě brání tropická bouře Harvey, která se zformovala nad Mexickým zálivem. Podle meteorologů by z ní mohl být hurikán, který by mohl zasáhnout příbřežní těžbu, stejně jako zařízení na zpracování ropy v Texasu a Louisianě. 
Na schůzce v Jackson Hole pohovoří o svém pohledu na měnovou politiku a úrokové sazby šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová, prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi a další činitelé. Pokud nějak podpoří americkou měnu, negativně se to projeví na cenách ropy a ostatních aktiv. Právě předpoklady, že se to stane, část obchodníků donutily ropu prodávat.  

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.