Ceny ropy zahájily týden poklesem, později se začaly zvyšovat

Ceny ropy zahájily týden mírným poklesem, později se ale stabilizovaly. Počáteční pokles způsobily obavy, že dopady hurikánu Irma sníží poptávku, později se ale projevil vliv spekulací, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvažuje prodloužení dohody o omezení těžby.

Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) po 19:00 SELČ přidávala asi 1,2 procenta a nacházela se těsně nad hranicí 48 dolarů za barel. Severomořská ropa Brent ale 0,2 procenta ztrácela a pohybovala se v blízkosti 53,65 USD za barel. 
Hurikán Irma v neděli zpustošil značnou část Floridy, v pondělí ale zeslábl na tropickou bouři a meteorologové předpovídají, že v úterý zeslábne až na tropickou depresi. 
Analytici investiční banky Goldman Sachs očekávají, že Irma negativně ovlivní poptávku po ropě, ale nikoli její produkci a zpracování. K podvečernímu růstu cen WTI napomohlo i obnovování provozu rafinerií, které v Texasu před dvěma týdny zasáhl hurikán Harvey. 
Trh ale nejvíce podpořily informace z ropného kartelu OPEC, jehož členové zvažují, že dohodu o omezení těžby prodlouží na období po březnu příštího roku, kdy končí platnost nynějšího ujednání. OPEC doufá, že snížení nabídky povede ke zvýšení ceny ropy. 

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.