Ceny ropy se po komentáři šéfa OPEC stabilizovaly

Ceny ropy se po výrazném poklesu z minulého týdne během pondělního obchodování stabilizovaly. Náladu na trhu podpořil komentář šéfa Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), který naznačil, že by kartel mohl přistoupit k dalšímu opatření s cílem přispět k obnovení dlouhodobé rovnováhy na trhu.

Kolem 16:30 SELČ se cena severomořské ropy Brent pohybovala téměř beze změny kolem 55,65 dolaru za barel. Minulý týden klesla o 3,3 procenta, což byl největší propad od června 2016. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu přidávala asi o 0,3 procenta na 49,45 dolaru za barel. Minulý týden o 4,6 procenta oslabila. 
Zasedání členských zemí OPEC se koná 30. listopadu ve Vídni. Kartel bude jednat o dohodě o snížení těžby, která má podpořit ceny ropy. Generální tajemník OPEC Mohammad Barkindo v neděli uvedl, že se nyní jedná o prodloužení dohody, která platí do března 2018, a že by se k dohodě mohlo připojit více těžebních zemí. Členové OPEC a další producenti by podle něj také mohli přijmout některá mimořádná opatření, která by zajistila, že trh bude vyrovnaný i dlouhodobě. 
Barkindo rovněž dodal, že v současnosti vidí jasné důkazy toho, že trh s ropou začíná být v rovnováze. 
Po řádění hurikánu Nate se začíná vracet k normálu těžba v Mexickém zálivu. Hurikán snížil těžbu v oblasti až o 90 procent.

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.