Ropa dál zdražuje, Brent se drží nad 61 dolary

Ceny ropy pokračují v růstu, k němuž přispívá jednak pokles zásob suroviny ve Spojených státech, jednak známky lepšího plnění dohody Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o omezení těžby. Ceny tak jsou nejvýše od poloviny roku 2015.

Cena severomořské ropy Brent s dodáním v lednu kolem 16:00 SEČ přidávala 0,3 procenta na zhruba 61,10 USD za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu měla k dobru 0,5 procenta a barel se prodával za zhruba 54,65 USD. 
Říjen byl čtvrtý měsíc v řadě, kdy se cena ropy zvýšila. Stále však zůstává hluboko pod hodnotami z poloviny roku 2014, kdy se barel prodával za více než 100 dolarů. 
Americký vládní Úřad pro energetické informace (EIA) dnes uvedl, že zásoby ropy v USA se minulý týden snížily o 2,4 milionu barelů. Analytici očekávali pokles o 1,8 milionu barelů. 
OPEC v říjnu těžil v průměru 32,78 milionu barelů ropy denně, což bylo o 80.000 barelů denně méně. Dohoda mezi členy OPEC a dalšími předními producenty ropy se v uplynulém měsíci plnila z 92 procent, v září to ještě bylo 86 procent. Saúdská Arábie a Rusko uvažují o prodloužení dohody na celý příští rok.  

Akceptujeme DFC, UTA a DKV karty

Na všech čerpacích stanicích akceptujeme DFC, UTA a DKV karty.